Loading color scheme

Oksybrazja

Oksybrazja

Piękna, nawilżona i odmłodzona skóra? Tak teraz możliwe jest to dzięki innowacyjnemu zastosowaniu tlenu w kosmetyce. Tlen jest pierwiastkiem życia, dzięki niemu oddychają nasze płuca.

OKSYBRAZJA Jest zabiegiem ,który wykonywany jest  za pomocą sprężonego tlenu i soli fizjologicznej. 

Jest to metoda złuszczania naskórka dostępna dla każdego. Już po pierwszym zabiegu skóra wygląda zdrowo. Możliwe jest przeprowadzenie zabiegu nawet u osób o cerze naczynkowej, delikatnej i wrażliwej, gdyż chłód soli fizjologicznej koi oraz łagodzi podrażnienia. 
Zabieg ten jest szczególnie polecany również w przypadku cery tłustej, łojotokowej i mieszanej, jako zabieg efektywnie jak również dogłębnie oczyszczający. Bez obaw oxybrazję można zastosować również  w trądziku pospolitym,. W trądziku zaskórnikowym jest nieocenioną metodą opróżniania zatkanych ujść gruczołów łojowych, przy czym najlepsze rezultaty uzyskuje się u osób z rozszerzonymi porami. U osób z nadmierną keratynizacją efekt oczyszczania porów podczas pierwszego zabiegu może nie być spektakularny, natomiast stan ten powinien uledz poprawie po systematycznej serii. 
Oxybrazja jest bowiem skuteczną bronią do walki z wszelkimi objawami nadmiernego rogowacenia, skórą suchą, odwodnioną i łuszczącą się, czy nawet łupieżem. Wykonanie serii zabiegów sprzyja także redukcji blizn potrądzikowych, wygładza i wyrównuje naskórek.


Efekty zabiegu

Zaraz po zabiegu skóra jest widocznie wygładzona, rozjaśniona, odświeżona i napięta. Drobne zmarszczki znikają, a skóra jest aksamitna w dotyku. Efekty te są wynikiem dogłębnego oczyszczenia skóry oraz usunięcia zalegających warstw rogowych. Zabieg skutecznie redukuje nadmierne rogowacenie, pozostawiając skórę gładką i jednolitą. Wpływa też na fakturę niwelując zaskórniki i zwężając pory. 
Strumień soli fizjologicznej pod ciśnieniem skierowany na skórę powoduje zagięcie fałdu skóry i przesuwanie go, co dodatkowo daje efekt mikromasażu. Masaż pobudza krążenie krwi, a to  skutkuje lepszym odżywieniem i dotlenieniem tkanek, zarówno naskórka jak również skóry właściwej oraz stymuluje procesy regeneracyjne w obrębie całej skóry. To zjawisko jest podstawą działania odmładzającego uzyskanego za pomocą oxybrazji. 
 Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny i nie wyłącza klienta z codziennej aktywności. W przypadku zastosowania intensywniejszego ciśnienia możliwe jest delikatne, drobnopłatkowe złuszczanie naskórka. W ekstremalnych warunkach możliwe jest przerwanie ciągłości naskórka, co zdarza się niezwykle rzadko. Choć efektów oxybrazji nie sposób porównywać z osiągnięciami zabiegów inwazyjnych, to peeling wodno-tlenowy można jak najbardziej zaliczyć do metod skutecznych, zwłaszcza w przypadku cer naczyniowych, wrażliwych czy z rumieniem.

Przeciwwskazania

  • Przeziębienie
  • Zapalenie zatok, ucha
  • Ingerencje chirurgiczne w okolicy zabiegowej
  • Zabiegi medycyny estetycznej, wypełniacze,
  • Astma,
  • Stany gorączkowe czy nieżyty nosa (w tym również alergiczne podrażnienia śluzówek).
  • Infekcja bakteryjna ,wirusowa ,grzybicza skóry
  • Nowotwory  


Zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów w odstępach około 1 tygodnia .