Loading color scheme

Dermapen

DermaPen – mikronakłuwanie skóry

Mikronakłuwanie skóry stosowane jest w medycynie estetycznej już od dawna jako zabiegi mezoterapii igłowej, mezoterapii rolerami. Obecnie dzięki nowym urządzeniom do mikronakłuwania przeżywa swój renesans. Nowym urządzeniem jest Derma Pen, który ze względu na swoje możliwości ma szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej oraz jest znacznie bardziej komfortowy dla pacjenta .

W normalnych warunkach cykl odnowy komórkowej naskórka trwa ok.28 dni. Niestety z wiekiem zaczyna się wydłużać, a proces odnowy staje się coraz mniej sprawny. Skóra „naturalnie” robi się cienka, wiotka, wysuszona i drobno pomarszczona. Jednocześnie na skutek działania szkodliwych czynników środowiskowych, szczególnie promieniowania UV(tzw. fotostarzenie), dymu papierosowego, zanieczyszczeń dołączają się głębokie zmarszczki, zaburzenia barwnikowe i poszerzone naczynka. Warstwa rogowa pogrubia się nieprawidłowo, stanowiąc jeszcze większą barierę dla różnych aktywnych substancji, które stosujemy aby skórę naprawić. Mając to wszystko na względzie szukamy takich metod, które w sposób naturalny, niemal fizjologiczny przywrócą nam młodość.
Mechanizm działania techniki mikronakłuć jest niezwykle prosty. Nakłuwając skórę powodujemy mikrouraz, który stymuluje skórę do samoleczenia i uruchamia procesy regeneracyjne. Na początku występuje utrzymujący się 1-3 dni stan zapalny. Uwalniane z komórek krwi czynniki wzrostu powodują namnażanie i wzrost aktywności komórek skóry. Pobudzone fibroblasty, zaczynają produkować nowy kolagen , elastynę oraz substancje odpowiedzialne za nawilżenie skóry. Zaczyna się proces formowania nowych tkanek. Następnie dochodzi do tzw. remodelingu – przebudowy naprawczej( kilkanaście miesięcy), dzięki której skóra staje się prawidłowo pogrubiona, zagęszczona, napięta, elastyczna i nawilżona. Mimo tak rozłożonego w czasie procesu, bardzo szybko możemy zauważyć poprawę. Jednocześnie tak długi proces przebudowy daje nam gwarancję, że efekt nie jest chwilowy i będzie się długo utrzymywał.
Nakłuwanie powoduje powstawanie bardzo licznych kanalików, a skóra jak gąbka wchłania nakładane na nią w trakcie zabiegu substancje czynne, zawarte w preparatach używanych również do tradycyjnej mezoterapii. Kanaliki te otwarte są przez kilka godzin, dlatego jeszcze po zabiegu warto wzbogacać skórę stosując odpowiednie preparaty, których penetracja zwiększa się nawet kilkaset razy.
Bezpieczeństwo zabiegu
Pojęcie frakcyjne mikronakłuwanie oznacza pokrycie skóry gęstą siatką bardzo drobnych nakłuć, otoczonych zdrową tkanką. Są one na tyle małe, że nie stymulują procesu bliznowacenia, czego dodatkowym gwarantem są nieuszkodzone poletka naskórka. Zabieg nie zwiększa wrażliwości na słońce i nie niesie ryzyka zwiększonej pigmentacji.

Wskazania do zabiegu

Skóra dojrzała – zabieg daje widoczne pogrubienie skóry, poprawę napięcia, efekt delikatnego liftingu, spłycenie drobnych zmarszczek, zmniejszenie porów, a dzięki pogrubieniu naskórka naczynka krwionośne stają się mniej widoczne. Przebarwienia – zmniejszają się przebarwienia posłoneczne, wyrównuje koloryt skóry twarzy, szyi i dekoltu.

Blizny
Rozstępy – zabieg ten pobudza odbudowę rozstępów potrądzikowych

 Łysienie – znajduje również zastosowanie w leczeniu łysienia, szczególnie u osób dla których zabieg mezoterapii jest zbyt bolesny.

Efekty:

 • widoczne spłycenie zmarszczek,
 • pogrubienie skóry i wzrost elastyczności i sprężystości,
 • naturalna stymulacja produkcji kolagenu,
 • zmniejszenie porów w skórze,
 • znaczące zmniejszenie blizn po trądziku,
 • zmniejszenie blizn oparzeniowych,


Przeciwwskazania :

 • choroby nowotworowe skóry
 • ciąża i karmienie piersią,
 • miejscowe stany zapalne skóry
 • aktywna opryszczka 
 • aktywny trądzik
 • zażywanie leków przecizakrzepowych (aspiryna )
 • trudne gojenie
 • nieleczona cukrzyca 

Zaleca się wykonanie około 4 zabiegów w odstępie 2-4 tygodni